Ako si nájsť prácu účtovníka? Časť I. (Takmer zadarmo)

Ako si nájsť prácu účtovníka? Časť I. (Takmer zadarmo)

V poslednej dobe sa na náš portál obracajú ľudia s otázkou. ako si nájsť prácu účtovníka. Baví ich práca s číslami vedia robiť účtovníctvo a hlavne chcú tieto svoje schopnosti odovzdať klientom. Chcú prácu, aby si zarobili peniaze, aby  boli šťastný aj oni aj klient. Každému z nás je jasné, že v dnešnej krízovej dobe to nemusí byť až také jednoduché. V tomto článku sa Vám budeme snažiť poskytnúť zopár rád ako postupovať pri hľadaní práce ako účtovník či účtovníčka.

O tom ako sa pri výbere účtovníka môžu rozhodovať firmy sme na tejto stránke už písali v článku Vedenie účtovníctva externe, alebo vlastnou účtovníčkou. Pri hľadaní práce ako účtovník je potrebné vcítiť sa do úlohy podnikateľa, alebo živnostníka a použiť toto vcítenie pre svoje rozhodovanie a ďalšie kroky.

Predpoklady pre prácu účtovníka

Ak sa ešte len rozhodujete pre dráhu účtovníka zvážte či máte na túto prácu aj predpoklady. Je potrebné zvažovať vedomostné a emocionálne predpoklady. Každý účtovník potrebuje pevnú vôľu, zmysel pre datail a musí mať schopnosť doťahovať veci až do konca. Môžeme povedať, že dôležitá je silná vnútorná motivácia, tá je vlastne potrebná pri každej činnosti ak chce človek niečo dokázať. Často krát musí účtovník hľadať rozdiel medzi aktívami a pasívami vo výške 0,01 centu. Položte si otázku či by sa Vám chcelo v niekoľko tisíc riadkoch zápisov hľadať tak malú odchýlku. Nie je nič horšie ako človek, ktorý nenávidí svoju prácu, nemá na ňu predpoklady a pracuje iba preto, lebo musí. Ak ste si už prácu účtovníka vyskúšali a máte pocit, že je to to pravé čo chcete robiť poďte do toho. Nezabudnite, že sa musíte neustále vzdelávať, aby ste boli vždy v obraze. Zákony sa totiž menia veľmi dynamicky a veľmi často.

Dajte o sebe vedieť

Povedali ste si účtovníctvo je moja láska a môj život a je to to čo chcem robiť máte vedomosti a emocionálne predpoklady. Začnite svoje okolie oboznamovať s tým, že ste účtovník/účtovníčka a môžete im pomôcť s vedením účtovníctva. Spíšte si zoznam ľudí z blízkeho okolia o ktorých viete, že podnikajú, alebo chcú podnikať a zavolajte im. Stačí jednoduchých pár viet. Ahoj, ako sa máš? Chcel som Ti iba povedať, že vediem účtovníctvo. Ak by si niečo potreboval, alebo niekto z tvojich známich môžeš ma odporučiť. Vždy keď sa s niekým stretnete, alebo budete s niekým telefonovať každému rozprávajte o tom, že ste pripravaná/ý viesť účtovníctvo. Poznáte to keď sa s niekým stretnete. Otázky typu. Ako sa máš? Čo máš nové? Tieto otázky budú odteraz Vašimi pomocníkmi, kedy môžete predstaviť svoju ponuku.

Dajte si vyrobiť vizitky

Pokračovaním ústneho šírenia ponuky účtovníctva by mala byť aj vizitka. Pozor! Profesionálna vizitka. Nie vytlačené meno s telefónym číslom na tenkom mäkom papieri. Ak si už nedáte vizitku navrhnúť v grafickom štúdiu a chcete si návrh urobiť sami použite určite kvalitný papier a tlačiareň. Tieto vizitky rozdávajte všade a všetkým. Nenásilnou formou. Hneď ako porozprávate, že vediete účtovníctvo, vložte dotyčnému do ruky vizitku s prosbou ak by vedel o niekom kto hľadá účtovníčku, aby Vám dal o tom vedieť, alebo poskytol túto vizitku práve tomuto človeku. Pokojne ak sa Váš známi nebráni odovzdajte aj viac vizitiek. Máte kamarádku na živnostenskom úrade, alebo je sestrička? Super, poproste ich, aby Vaše vizitky nechali nenápadne na stolíku. Môžete urobiť aj vkusný väčší rozmer kde vymenujete spolu s kontaktom na Vás aj služby, ktoré viete v rámci Vášho portfóli poskytnúť.

Zaregistrujte sa na internete

Na internete je množstvo portálov kde sa môžete zaregistrovať. Na niektorých aj zadarmo ako napríklad azet.sk, zoznam.sk. Registrácia je možná aj priamo na tejto stránke. Na mesiac zadarmo a potom si môžete vybrať jednu z možností platenej registrácie. Ak sa chcete zaregistrovať na stránku registra účtovníkov Slovenskej republiky kliknite na odkaz a zaregistrujte sa.

 

Nabudúce si povieme niečo o tom ako si nájsť prácu účtovníka a trochu tomu pomôcť aj cez internet.

 

Odporúčame