Bločková lotéria

Bločková lotéria

Od pondelka 16.09.2013 začíname hrať národnú bločkovú lotériu. O tom ako myšlienka bločkovej lotérie vznikla a o tom ako bude prebiehať sa dozviete v článku o bločkovej lotérii.

Dôvod spustenia bločkovej lotérie podľa ministerstva financií

Je všeobecne známe, že na Slovensku je výber daní veľmi slabý a rovnako je to aj s daňou z pridanej hodnoty. Hlavne z tohoto dôvodu ministerstvo financií na podnet ministra hospodárstva Slovenskej republiky pána Kažimíra pripravilo pre všetkých občanov starších ako 18 rokov národnú bločkovú lotériu.

Podmienky zapojenia sa do bločkovej lotérie.

Ako sme už písali národnej bločkovej lotérie sa môže zúčastniť občan SR starší ako 18 rokov s platným bločkom z registračnej pokladnice obsahujúci určité znaky. Práve tento bloček dokazuje, že podnikateľ, ktorý Vám platný bloček vydá aj zaplatí daň z pridanej hodnoty a daň zo zisku.

Čo teda musí obsahovať platný bloček?

Na to, aby ste sa mohli zúčastniť súťaže v bločkovej lotérii musíte zadať do systému tieto údaje. DKP pokladnice, číslo bločku, dátum vystavenia bločku a teda dátum nákupu, čas vystavenia bločku a sumu na doklade. Bloček musí v spodnej časti obsahovať grafické logo ministerstva financií. Do súťaže sa môžete zapojiť iba ak bloček obsahuje všetky vymenované údaje a nyvyše suma na bločku je vyššia ako 1€.

Ako sa bude dať zapojiť do bločkovej lotérie?

Zapojiť sa do bločkovej lotérie bude možné viacerími spôsobmi.

Zberné miesta Tipos

V mieste kde ste doteraz hrali číselné hry ako Euromilióny, Keno 10 či Loto si budete môcť od pondelka 16.09.2013 zahrať aj národnú bločkovú lotériu. Vypíšete tiket a všetky potrebné údaje spomínané vyššie a podáte cez automat Tiposu. Za túto stávku zaplatíte 0,20 €. Tento spôsob je pomerne zložitý a navyše aj drahý.

Cez webovú stránku bločkovej lotérie

Na stránke národnej bločkovej lotérie sa zaregistrujete, budete potrebovať iba email a heslo. Bločky budete zadávať cez rozhranie internetovej stránky. Tento spôsob je jednoduchší a rýchlejší, ale bude potrebné zadávať bločky cez počítač a s najväčšou pravdepodobnosťou v pohodlí domova, alebo práce. Podanie je zadarmo.

Cez aplikácie v mobilných telefónoch

Podľa toho aký používate operačný systém na Vašom mobilnom telefóne si stiahnete aplikáciu do mobilu. Vytvoríte si profil, budete potrebovať tiež email a identifikačné údaje. Zadávať bločky do lotérie bude možné priamo z telefónu. Považujeme túto možnosť za najelegantnejšiu a najrýchlejšiu, nakoľko bude možné zapojiť sa do lotérie okamžite po nákupe. Sú pripravené aplikácie pre iPhone ako aj pre Android. Aplikácie si môžete stiahnúť cez Vaše rozhrania na telefóne.

Zaslaním SMS správy

Zapojiť sa do lotérie bude možné aj zaslaním SMS správy v tvare: Formát textovej správy je DKPDKPDKPDKPDKPD dd.mm.rrrr hh:mm ssss,ss, kde DKPDKPDKPDKPDKPD je 16 alebo 17- miestne DKP pokladne. dd.mm.rrrr je dátum vzniku pokladničného dokladu, hh:mm je čas vzniku pokladničného dokladu, ssss,ss je suma pokladničného dokladu, napríklad 6014567890123456 1.9.2013 10:23 100,00. Formát je tiež popísaný vo Všeobecných obchodných podmienkach konkrétneho operátora. Registrácia prostredníctvom SMS je bezplatná s výnimkou telekomunikačného poplatku za poslanie SMS, ktorý je 15 centov vrátane DPH.

Výhry v bločkovej lotérii

Žrebovanie bude prebiehať každých 14 dní obyčajne v pondelok a tu sú možné výhry:

  1. poradie10 000 eur
  2. poradie3 000 eur
  3. poradie2 500 eur
  4. poradie2 000 eur
  5. poradie1 000 eur
  6. poradie500 eur
  7. poradie400 eur
  8. poradie300 eur
  9. poradie200 eur
  10. poradie100 eur

Ďalšie žrebovanie bude každý mesiac obyčajne v pondelok a žrebovanie bude prebiehať  v jednotlivých vyššých územných celkoch(krajoch)

 

Rozhodli ste sa hrať? Viac informácií nájdete na stránke národnej bločkovej lotérie. My prajeme veľa šťastia Vám aj ministerstvu financií, aby sa zvýšil výber daní.

 

Odporúčame