Vedenie účtovníctva externe, alebo svojou účtovníčkou?

Vedenie účtovníctva externe, alebo svojou účtovníčkou?

Vedenie účtovníctva čo je výhodnejšie?

Pýtate sa čo je výhodnejšie? Chcete vedieť čo je lacnejšie? Univerzálna odpoveď neexistuje. Prečo? Pretože každý podnikateľský subjekt je iný. Ak ste drobný živnostník je pre Vás výhodné všetky starosti s vedením firmy a vedením účtovníctva odovzdať externej účtovnej firme, alebo samostatnému účtovníkovi. Rovnako výhodné je to aj pre malú firmu s niekoľkými zamestnancami. 

Kritériá pre vedenie účtovníctva

Hlavným kritériom pri rozhodovaní by mala byť kvalita účtovných výstupov, rýchlosť a samozrejme cena. Väčšie firmy obyčajne potrebujú výsledky vidieť okamžite, aby sa mohli rýchlo rozhodovať. V tomto prípade je lepšie mať svoje vlastné účtovné oddelenie. Toto účtovné oddelenie pracuje na zadávaní dokladov do účtovného systému kontinuálne a preto môže poskytnúť vedeniu presnejšie a hlavné rýchlejšie informácie.

Vlastný účtovník na vedenie účtovníctva

Vlastný účtovnk môže byť zasa drahý, keď berieme do úvahy, že má plat, odvody, dovolenku, potrebuje školenia účtovníctva, školenia o personalistike a mzdách, školenia DPH. Proste vlastný účtovník je drahší, ale máte ho vždy po ruke. Preto zvážte všetky plusy a mínusy a vyberte si prípadne účtovníka na stránke register účtovníkov slovenskej republiky a budete spokojný.

Rozhodli ste sa vedenie účtovníctva zveriť externej firme? Najdite si účtovníka na našej stránke.

Odporúčame